MLASU063SB7101MFNA01
Mfr.Part #
MLASU063SB7101MFNA01
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 100PF 50V X7R 0201
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Base Product Number :
MLASU06
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Capacitance :
100 pF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Ceramic Capacitors
TAIYO YUDEN MLASU063SB7101MFNA01
MLAS 100 pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)