MLASU063SB5681KFNA01
Mfr.Part #
MLASU063SB5681KFNA01
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 680PF 50V X5R 0201
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Base Product Number :
MLASU06
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X5R
Features :
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Capacitance :
680 pF
Product Status :
Active
TAIYO YUDEN MLASU063SB5681KFNA01
MLAS 680 pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)