MLASU063SB5101KFNA01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLASU063SB5101KFNA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 50V X5R 0201
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±10%
Ratings :
Failure Rate :
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Series :
MLAS
Product Status :
Active
Lead Spacing :
RoHS :
Details
Lead Style :
Applications :
Medical, Non-Critical
Product Type :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Features :
Base Product Number :
MLASU06
Subcategory :
Capacitors
Temperature Coefficient :
X5R
Package :
Tape and Reel (TR)
Brand :
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height - Seated (Max) :
Capacitance :
100 pF
TAIYO YUDEN MLASU063SB5101KFNA01
MLAS 100 pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)