MLAST32MAB7106KPNA01
Mfr.Part #
MLAST32MAB7106KPNA01
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Temperature Coefficient :
X7R
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
Base Product Number :
MLAST32
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Details
TAIYO YUDEN MLAST32MAB7106KPNA01
MLAS 10 μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MLAST32MAB7106KPNA01 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm).This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
MLAST32MAB7106KPNA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)