MLAST21GSB7225MTNB25
Mfr.Part #
MLAST21GSB7225MTNB25
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805
Capacitance :
2.2 μF
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Base Product Number :
MLAST21
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
Ratings :
TAIYO YUDEN MLAST21GSB7225MTNB25
MLAS 2.2 μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)