MLAST063SB7682MFNA01
Mfr.Part #
MLAST063SB7682MFNA01
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 6800PF 25V X7R 0201
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Brand :
Temperature Coefficient :
X7R
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
6800 pF
Base Product Number :
MLAST06
RoHS :
Details
TAIYO YUDEN MLAST063SB7682MFNA01
MLAS 6800 pF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)