MLAST063SB7103KFNA01
Mfr.Part #
MLAST063SB7103KFNA01
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 0201
Capacitance :
10000 pF
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Base Product Number :
MLAST06
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
TAIYO YUDEN MLAST063SB7103KFNA01
MLAS 10000 pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)