MLAST063SB5152KFNA01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLAST063SB5152KFNA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 25V X5R 0201
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Lead Spacing :
Product Status :
Active
Voltage - Rated :
25V
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Lead Style :
Failure Rate :
Brand :
Temperature Coefficient :
X5R
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Ratings :
Features :
Series :
MLAS
RoHS :
Details
Capacitance :
1500 pF
Applications :
Medical, Non-Critical
Height - Seated (Max) :
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±10%
Subcategory :
Capacitors
Product Type :
Ceramic Capacitors
Base Product Number :
MLAST06
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
TAIYO YUDEN MLAST063SB5152KFNA01
MLAS 1500 pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)