MLAST042SCG8R6BWNA01
Mfr.Part #
MLAST042SCG8R6BWNA01
Description
CAP CER 8.6PF 25V C0G/NP0 01005
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Thickness (Max) :
0.009" (0.22mm)
Capacitance :
8.6 pF
Tolerance :
±0.1pF
Height - Seated (Max) :
TAIYO YUDEN MLAST042SCG8R6BWNA01
MLAS 8.6 pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G, NP0 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)