MLAST042SCG5R7DWNA01
Mfr.Part #
MLAST042SCG5R7DWNA01
Description
CAP CER 5.7PF 25V C0G/NP0 01005
Thickness (Max) :
0.009" (0.22mm)
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
5.7 pF
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
±0.5pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
TAIYO YUDEN MLAST042SCG5R7DWNA01
MLAS 5.7 pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G, NP0 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)