MLAST042SCG5R4DWNA01
Mfr.Part #
MLAST042SCG5R4DWNA01
Description
CAP CER 5.4PF 25V C0G/NP0 01005
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Capacitance :
5.4 pF
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.009" (0.22mm)
Details
TAIYO YUDEN MLAST042SCG5R4DWNA01
MLAS 5.4 pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G, NP0 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)