MLAST042SCG3R7BWNA01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLAST042SCG3R7BWNA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.7PF 25V C0G/NP0 01005
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Failure Rate :
Lead Style :
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Brand :
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±0.1pF
Lead Spacing :
Applications :
Medical, Non-Critical
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
Features :
Subcategory :
Capacitors
Series :
MLAS
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Base Product Number :
MLAST04
RoHS :
Details
Thickness (Max) :
0.009" (0.22mm)
Capacitance :
3.7 pF
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Type :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
TAIYO YUDEN MLAST042SCG3R7BWNA01
MLAS 3.7 pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G, NP0 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)