MLAST042SCG200JWNA01
Mfr.Part #
MLAST042SCG200JWNA01
Description
CAP CER 20PF 25V C0G/NP0 01005
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.009" (0.22mm)
Capacitance :
20 pF
Voltage - Rated :
25V
Lead Spacing :
TAIYO YUDEN MLAST042SCG200JWNA01
MLAS 20 pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)