MLASS45MSB5473MTNA01
Mfr.Part #
MLASS45MSB5473MTNA01
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 0.047UF 630V X5R 1812
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.047 µF
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Voltage - Rated :
630V
Base Product Number :
MLASS45
TAIYO YUDEN MLASS45MSB5473MTNA01
MLAS 0.047 μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
MLASS45MSB5473MTNA01 Overview
Ceramic capacitor is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X5R.
MLASS45MSB5473MTNA01 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)