MLASS32NSB7223KTNA01
Mfr.Part #
MLASS32NSB7223KTNA01
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1210
Base Product Number :
MLASS32
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.022 μF
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
Tape and Reel (TR)
TAIYO YUDEN MLASS32NSB7223KTNA01
MLAS 0.022 μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)