MLASQ21GSB7472MTNA01
Mfr.Part #
MLASQ21GSB7472MTNA01
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 4700PF 250V X7R 0805
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Capacitance :
4700 pF
Temperature Coefficient :
X7R
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±20%
Base Product Number :
MLASQ21
Lead Spacing :
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
TAIYO YUDEN MLASQ21GSB7472MTNA01
MLAS 4700 pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)