MLASQ219SSD102KTNA01
Mfr.Part #
MLASQ219SSD102KTNA01
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 1000PF 250V 0805
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V
Base Product Number :
MLASQ21
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance :
1000 pF
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Surface Mount, MLCC
TAIYO YUDEN MLASQ219SSD102KTNA01
MLAS 1000 pF 250V Ceramic Capacitor ±10% - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)