MLASL329JB5475KTNA01
Mfr.Part #
MLASL329JB5475KTNA01
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 4.7UF 10V X5R 1210
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient :
X5R
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Capacitance :
4.7 µF
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±10%
Base Product Number :
MLASL32
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
TAIYO YUDEN MLASL329JB5475KTNA01
MLAS 4.7 μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)