MLASL319HB5106MTNA01
Mfr.Part #
MLASL319HB5106MTNA01
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 10UF 10V X5R 1206
Voltage - Rated :
10V
Temperature Coefficient :
X5R
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Capacitance :
10 µF
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number :
MLASL31
Tolerance :
±20%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
TAIYO YUDEN MLASL319HB5106MTNA01
MLAS 10 μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)