MLASL219JB7475MTNB25
Mfr.Part #
MLASL219JB7475MTNB25
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 4.7UF 10V X7R 0805
Tolerance :
±20%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Base Product Number :
MLASL21
Capacitance :
4.7 µF
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Product Type :
Ceramic Capacitors
TAIYO YUDEN MLASL219JB7475MTNB25
MLAS 4.7 μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)