MLASL063BB5474KFNB33
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLASL063BB5474KFNB33
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.47UF 10V X5R 0201
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Type :
Ceramic Capacitors
Series :
MLAS
Lead Spacing :
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Base Product Number :
MLASL06
RoHS :
Details
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Height - Seated (Max) :
Capacitance :
0.47 µF
Failure Rate :
Applications :
Medical, Non-Critical
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Lead Style :
Voltage - Rated :
10V
Features :
Brand :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Product Status :
Active
Temperature Coefficient :
X5R
Ratings :
Subcategory :
Capacitors
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
TAIYO YUDEN MLASL063BB5474KFNB33
MLAS 0.47 μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)