MLASJ32MAB5227MPNDT1
Mfr.Part #
MLASJ32MAB5227MPNDT1
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 220UF 6.3V X5R 1210
Capacitance :
220 µF
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Lead Style :
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Lead Spacing :
Voltage - Rated :
6.3V
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Base Product Number :
MLASJ32
Ratings :
Temperature Coefficient :
X5R
TAIYO YUDEN MLASJ32MAB5227MPNDT1
MLAS 220 μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MLASJ32MAB5227MPNDT1 Overview
Programs on this device are of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X5R being the highest temperature coefficient.
MLASJ32MAB5227MPNDT1 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)