MLASJ063AB5105MFNA01
Mfr.Part #
MLASJ063AB5105MFNA01
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0201
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number :
MLASJ06
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Capacitance :
1 µF
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Voltage - Rated :
6.3V
Active
TAIYO YUDEN MLASJ063AB5105MFNA01
MLAS 1 μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)