MLASH32NSB5105MTNA01
Mfr.Part #
MLASH32NSB5105MTNA01
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 1UF 100V X5R 1210
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated :
100V
Lead Style :
Capacitance :
1 µF
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Base Product Number :
MLASH32
Temperature Coefficient :
X5R
Tolerance :
±20%
TAIYO YUDEN MLASH32NSB5105MTNA01
MLAS 1 μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)