MLASH21GSB7224MTNA01
Mfr.Part #
MLASH21GSB7224MTNA01
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Capacitance :
0.22 µF
Temperature Coefficient :
X7R
Lead Spacing :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Base Product Number :
MLASH21
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V
Brand :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
MLAS
TAIYO YUDEN MLASH21GSB7224MTNA01
MLAS 0.22 μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)