MLASH21GSB5333MTNA01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLASH21GSB5333MTNA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.033UF 100V X5R 0805
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
Base Product Number :
MLASH21
Temperature Coefficient :
X5R
Product Type :
Ceramic Capacitors
Brand :
Ratings :
Package :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Applications :
Medical, Non-Critical
Product Status :
Active
Features :
Height - Seated (Max) :
Failure Rate :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Capacitance :
0.033 µF
Series :
MLAS
RoHS :
Details
Lead Style :
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Subcategory :
Capacitors
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
TAIYO YUDEN MLASH21GSB5333MTNA01
MLAS 0.033 μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)