MLASE32NSB7106MTNA01
Mfr.Part #
MLASE32NSB7106MTNA01
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 10UF 16V X7R 1210
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±20%
Base Product Number :
MLASE32
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Lead Style :
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
Capacitance :
10 µF
Ratings :
TAIYO YUDEN MLASE32NSB7106MTNA01
MLAS 10 μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)