MLASE32MAB5107MPNA01
Mfr.Part #
MLASE32MAB5107MPNA01
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 100UF 16V X5R 1210
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Temperature Coefficient :
X5R
Capacitance :
100 µF
Base Product Number :
MLASE32
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Medical, Non-Critical
TAIYO YUDEN MLASE32MAB5107MPNA01
MLAS 100 μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MLASE32MAB5107MPNA01 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm).As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X5R.
MLASE32MAB5107MPNA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)