MLASE219SB7105MTNA01
Mfr.Part #
MLASE219SB7105MTNA01
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 1UF 16V X7R 0805
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Ratings :
Base Product Number :
MLASE21
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Brand :
Capacitance :
1 µF
Lead Style :
TAIYO YUDEN MLASE219SB7105MTNA01
MLAS 1 μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)