MLASE063SB7223KFNA01
Mfr.Part #
MLASE063SB7223KFNA01
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0201
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Base Product Number :
MLASE06
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.022 μF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±10%
Lead Style :
TAIYO YUDEN MLASE063SB7223KFNA01
MLAS 0.022 μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)