MLASE063SB5224KFNA01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLASE063SB5224KFNA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.22UF 16V X5R 0201
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Style :
Lead Spacing :
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X5R
RoHS :
Details
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
0.22 µF
Product Type :
Ceramic Capacitors
Applications :
Medical, Non-Critical
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Product Status :
Active
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Failure Rate :
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Base Product Number :
MLASE06
Brand :
Features :
Height - Seated (Max) :
Subcategory :
Capacitors
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series :
MLAS
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
TAIYO YUDEN MLASE063SB5224KFNA01
MLAS 0.22 μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)