MKT1822333404W
Mfr.Part #
MKT1822333404W
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RAD
Capacitance :
0.033µF
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
0.512Lx0.157W 13.00mmx4.00mm
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
PET
Length :
13.0048mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
400V
Voltage - Rated AC :
200V
Series :
MKT1822
Width :
3.9878mm
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Datasheets
MKT1822333404W
Vishay MKT1822333404W
MKT1822 0.033μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
MKT1822333404W Overview
Electrical devices with 0.394 10.00mm lead spacing are used in this application.A temperature of -55°C~100°C is suitable for operation of the device.