MKT1817222405W
Mfr.Part #
MKT1817222405W
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 2200PF 10% 400VDC RAD
Film Capacitors
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Max Operating Temperature :
105°C
Lead Pitch :
5.0038mm
Voltage - Rated AC :
200V
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated DC :
400V
Width :
2.4892mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
2200pF
Length :
7.1882mm
Size / Dimension :
0.283Lx0.098W 7.20mmx2.50mm
Series :
MKT1817
Termination :
PC Pins
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Package / Case :
Radial
Published :
Datasheets
MKT1817222405W
MKT1817 2200pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
MKT1817222405W Overview
Its lead spacing is 0.197 5.00mm.Temperatures of -55°C~105°C allow the device to operate.