MKT1813610066R
Mfr.Part #
MKT1813610066R
Description
CAP FILM 10UF 20% 63VDC AXIAL
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated AC :
40V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
63V
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.571Diax1.240L 14.50mmx31.50mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Series :
MKT1813
Capacitance :
10μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
31.496mm