MKT1813522254
Mfr.Part #
MKT1813522254
Description
CAP FILM 2.2UF 5% 250VDC AXIAL
Size / Dimension :
0.512Diax1.240L 13.00mmx31.50mm
Capacitance :
2.2μF
Length :
31.496mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Voltage - Rated DC :
250V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated AC :
160V
Max Operating Temperature :
100°C