MKT1813422406G
Mfr.Part #
MKT1813422406G
Description
CAP FILM 0.22UF 20% 400VDC AXIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.315Diax1.043L 8.00mmx26.50mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
0.22µF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated AC :
200V
Voltage - Rated DC :
400V
Tolerance :
±20%
Length :
26.4922mm
Series :
MKT1813
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Datasheets
MKT1813422406G
MKT1813 0.22μF Film Capacitor ±20% Axial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
MKT1813422406G Overview
In a temperature range of -55°C~100°C, the device can be operated.