MKT1813422405R
Mfr.Part #
MKT1813422405R
Description
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC AXIAL
Voltage - Rated AC :
200V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
100°C
Size / Dimension :
0.315Diax1.043L 8.00mmx26.50mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Series :
MKT1813
Lead Diameter :
800 µm
Length :
26.4922mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.22µF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
400V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
MKT1813422405R
MKT1813 0.22μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
MKT1813422405R Overview
In a temperature range of -55°C~100°C, the device can be operated.