MKT1813422105G
Mfr.Part #
MKT1813422105G
Description
CAP FILM 0.22UF 10% 1KVDC AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Length :
31.496mm
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated DC :
1kV
Max Operating Temperature :
100°C
Series :
MKT1813
Voltage - Rated AC :
220V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.22µF
Published :
Size / Dimension :
0.630Diax1.240L 16.00mmx31.50mm