MKS4J021002B00KSC9
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MKS4J021002B00KSC9
Manufacturer
WIMA
Description
MKS 4 0.01 UF 630 VDC 3X8.5X10 P
Stock
60
In Stock :
60
Manufacturer :
WIMA
Product Category :
Film Capacitors
Product :
General Film Capacitors
Product Type :
Film Capacitors
Length :
10 mm
Lead Diameter :
0.5 mm
Subcategory :
Capacitors
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Height :
8.5 mm
Lead Spacing :
7.5 mm
Package :
Bulk
Product Category :
Capacitance :
0.01 uF
Brand :
Product Status :
Active
Termination Style :
Radial
Dielectric :
Polyethylene Terephthalate (PET)
Tolerance :
10 %
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Width :
3 mm
Lead Style :
Straight
Number of Pins :
2 Pin
Type :
Metallized High Volume Film Capacitors
Series :
Datasheets
MKS4J021002B00KSC9
Introducing Film Capacitors WIMA MKS4J021002B00KSC9 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:2 Pin, Type:Metallized High Volume Film Capacitors, MKS4J021002B00KSC9 pinout, MKS4J021002B00KSC9 datasheet PDF, MKS4J021002B00KSC9 amp .Beyond Film Capacitors WIMA MKS4J021002B00KSC9 ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.