MKP385630016JPM2T0
Mfr.Part #
MKP385630016JPM2T0
Description
CAP FILM 30UF 5% 160VDC RADIAL
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Operating Temperature :
110°C
Size / Dimension :
1.654Lx0.945W 42.00mmx24.00mm
Width :
24.003mm
Height Seated (Max) :
1.732 44.00mm
Voltage - Rated DC :
160V
Voltage - Rated AC :
110V
Length :
42.0116mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
30μF
Lead Pitch :
37.4904mm
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Packaging :
Tray
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~110°C