MKP385612025JPM4T0
Mfr.Part #
MKP385612025JPM4T0
Description
CAP FILM 12UF 5% 250VDC RADIAL
Voltage - Rated DC :
250V
Published :
Voltage - Rated AC :
160V
Length :
41.5036mm
Height Seated (Max) :
1.280 32.50mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Size / Dimension :
1.634Lx0.709W 41.50mmx18.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
37.4904mm
Capacitance :
12μF
Packaging :
Tray
Max Operating Temperature :
110°C
Width :
18.0086mm
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Tolerance :
±5%