MKP385611040JPI4T0
Mfr.Part #
MKP385611040JPI4T0
Description
CAP FILM 11UF 5% 400VDC RADIAL
Voltage - Rated AC :
200V
Max Operating Temperature :
110°C
Size / Dimension :
1.654Lx0.945W 42.00mmx24.00mm
Length :
42.0116mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
24.003mm
Height Seated (Max) :
1.732 44.00mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
400V
Packaging :
Bulk
Capacitance :
11μF
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Lead Pitch :
37.4904mm