MKP385610063JYP2T0
Mfr.Part #
MKP385610063JYP2T0
Description
CAP FILM 10UF 5% 630VDC RADIAL
Width :
29.9974mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
630V
Max Operating Temperature :
110°C
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Size / Dimension :
2.264Lx1.181W 57.50mmx30.00mm
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated AC :
220V
Length :
57.5056mm
Packaging :
Tray
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Lead Pitch :
52.5018mm
Capacitance :
10μF