MKP385543063JPM2T0
Mfr.Part #
MKP385543063JPM2T0
Description
CAP FILM 4.3UF 5% 630VDC RADIAL
Voltage - Rated DC :
630V
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Height Seated (Max) :
1.516 38.50mm
Capacitance :
4.3μF
Size / Dimension :
1.693Lx0.846W 43.00mmx21.50mm
Published :
Max Operating Temperature :
110°C
Width :
21.4884mm
Length :
43.0022mm
Packaging :
Tray
Lead Pitch :
37.4904mm
Voltage - Rated AC :
220V
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
1.476 37.50mm