MKP385543040JPP2T0
Mfr.Part #
MKP385543040JPP2T0
Description
CAP FILM 4.3UF 5% 400VDC RADIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
400V
Height Seated (Max) :
1.122 28.50mm
Published :
Tolerance :
±5%
Capacitance :
4.3μF
Width :
16.002mm
Lead Pitch :
37.4904mm
Max Operating Temperature :
110°C
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Voltage - Rated AC :
200V
Size / Dimension :
1.634Lx0.630W 41.50mmx16.00mm
Length :
41.5036mm
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-55°C~110°C