MKP385536125JYP5T0
Mfr.Part #
MKP385536125JYP5T0
Description
CAP FILM 3.6UF 5% 1.25KVDC RAD
Lead Pitch :
52.5018mm
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Voltage - Rated AC :
450V
Capacitance :
3.6µF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Max Operating Temperature :
110°C
Published :
Width :
29.9974mm
Length :
57.5056mm
Size / Dimension :
2.264Lx1.181W 57.50mmx30.00mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C