MKP385536125JYP2T0
Mfr.Part #
MKP385536125JYP2T0
Description
CAP FILM 3.6UF 5% 1.25KVDC RAD
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Lead Pitch :
52.5018mm
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Published :
Voltage - Rated AC :
450V
Max Operating Temperature :
110°C
Length :
57.5056mm
Size / Dimension :
2.264Lx1.181W 57.50mmx30.00mm
Tolerance :
±5%
Width :
29.9974mm
Capacitance :
3.6µF
Min Operating Temperature :
-55°C