MKP385533125JYM2T0
Mfr.Part #
MKP385533125JYM2T0
Description
CAP FILM 3.3UF 5% 1.25KVDC RAD
Film Capacitors
Length :
57.5056mm
Width :
24.9936mm
Capacitance :
3.3μF
Lead Pitch :
52.5018mm
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Max Operating Temperature :
110°C
Voltage - Rated AC :
450V
Size / Dimension :
2.264Lx0.984W 57.50mmx25.00mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Packaging :
Tray
Tolerance :
±5%
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Min Operating Temperature :
-55°C