MKP385533125JYI2T0
Mfr.Part #
MKP385533125JYI2T0
Description
CAP FILM 3.3UF 5% 1.25KVDC RAD
Film Capacitors
Size / Dimension :
2.264Lx0.984W 57.50mmx25.00mm
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Width :
24.9936mm
Capacitance :
3.3μF
Voltage - Rated AC :
450V
Lead Pitch :
52.5018mm
Max Operating Temperature :
110°C
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Mounting Type :
Through Hole
Length :
57.5056mm
Voltage - Rated DC :
1.25kV