MKP385533040JKM2T0
Mfr.Part #
MKP385533040JKM2T0
Description
CAP FILM 3.3UF 5% 400VDC RADIAL
Voltage - Rated DC :
400V
Capacitance :
3.3μF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Length :
31.496mm
Published :
Height Seated (Max) :
1.102 28.00mm
Max Operating Temperature :
110°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
18.0086mm
Lead Pitch :
27.5082mm
Radial
Size / Dimension :
1.240Lx0.709W 31.50mmx18.00mm
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Tray
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
200V